Steeds meer Nederlanders komen om het leven door een ongelukkige val.


Iedere vier minuten belandt er een oudere (65+) door een val op de Spoedeisende Hulp (SEH)*. Dit aantal is ten opzichte van vorig jaar met 11 procent toegenomen, terwijl de druk op verzorgings- en ziekenhuizen onverminderd hoog is. Door de vergrijzing neemt zowel het aantal valgevallen als de druk op de ouderenzorg de komende jaren toe. Dit onderstreept de noodzaak om de zelfredzaamheid van ouderen te vergroten en een zorginfarct te voorkomen.

In 2022 overleden zelfs 6228 inwoners door een val, 15 procent meer dan in 2021, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2023 waren het er weer meer.

In samenwerking met Eerstelijnszorg Leudal (EZL), Negen en de Gemeente Leudal is een valpreventie-aanpak opgezet.
Om alle inwoners hierover te informeren zijn er een drietal informatiebijeenkomsten georganiseerd.

Deze informatiebijeenkomsten worden georganiseerd in Haelen, Grathem en Heythuysen.
Inwoners vanuit alle dorpen zijn bij de informatiebijeenkomsten uitgenodigd! U hoeft zich niet aan te melden.